Integrity NDT IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) iple erişim uzmanları ile hizmet vermektedir.

 İple erişim hizmetleri, Integrity NDT’ nin asıl hizmet faaliyetlerinden biri olmamasına rağmen; muayene, mühendislik ve bakım çalışmaları amacı ile kullandığı bir yöntemdir. Integrity NDT, on-shore ve off-shore olmak üzere geniş bir müşteri kitlesine muayene ve iple erişim hizmetleri sunmaktadır.

Muayeneler için iple erişim yöntemini kullanmanın bir çok önemli avantajı bulunmaktadır:
  • Erişim maliyetleri proje bütçelerinde ciddi bir yere sahiptir. İple erişim teknikleri geleneksel iskele veya platform çözümlerinin yerini alarak çok ciddi tasarruf sağlayabilmektedir.

  • Erişim ve muayene ekipleri için tek kontak noktası – Integrity NDT hem erişim hem de muayene hizmetlerini tek elden koordine ederek müşterilerinin proje yönetimine harcadıkları zamanı azaltarak çalışma verimliliği arttırmaktadır.

  • İple erişim sistemleri çabuk kurulur ve sökülür. Operasyonel ve zamansal baskıları azaltır, çoğu zaman bir işin tamamlanması için gereken süreyi minimize eder.

  • İple erişim yöntemi, istatistiksel olarak iskele sistemlerine göre daha güvenlidir. IRATA sertifikalı uzman teknisyenlerle ve prosedürlere uygun olarak yapılan çalışmaların iş sağlığı ve güvenliği açısından önemli faydaları vardır.